Pohoří Skotska

Scotland, UK
Scotland, UK

Velkolepá rozmanitost horských krajin Skotska je stejně úchvatná jako pohled na volně žijící zvířata. Mírné kopců v nížinách, majestátní krása hor a úžasné scenérie vrchoviny jsou protkány množstvím stezek a značených tras pro turisty všech úrovních.

Munros (vrcholky vyšší jak magických 3000 stop) nabízejí množství dlouhých tras i krátkých procházek. Velké množství největších Munros lze nalézt v oblasti Lochaberu a Torridon v západní části Skotské vysočiny. Národní park Cairngorms je také velmi populární u horských turistů a na území parku najdete čtyři z pěti nejvyšších hor ve Skotsku.

Menší vrcholky jako např. Corbetts může být milovníky horských túr přehlížen, ale nabízejí množství nádherných výhledů s často velmi náročným stoupáním obtížnějším  než je výstup na Munros. Populární místa k lezení nalezneme v jižní vrchovině Skotska (Loch Lomond, Trossachs). Kopce nazývané Grahams jsou ideálním cílem pro méně zkušené turisty a pro méně náročné procházky. Oblast od jezera Loch Lomond a Trossachs Loch Tay má také spoustu úžasných kopců a tras.

Skotsko má také širokou škálu krásných soutěsek. Za návštěvu stojí horské údolí Glen Coe s vyhlídkou na Glen Affric a starobylé zlomové linie v Great Glen ve stínu nejvyšší hory Velké Británie - Ben Nevisu.

Skotské hory, kopce a roklí se hýbat vaší fantazii. Takže pokud jste oddaný "Munro sběrný koš", nebo někdo, kdo preferuje klidnější trasy mezi kopci, pak přijde a objevovat nedotčené divočiny krásných hor ve Skotsku.

SKOTSKÁ PŘÍRODA

Skotsko má více jak 11.000 km pobřeží a stovky ostrovů. Na území Skotska se nacházejí majestátní hory, krásné kanály, tajemné řeky a hluboká jezera, skotskou vysočinu a krajina se zřetelnou geografií nabízející úžasnou kombinaci přírodních krás. Skotská příroda vám vezme dech.

Je zde více než 1400 lokalit vědeckého výzkumu (SSSI) a 47 národních přírodních rezervacích (NPR), z nichž každý obsahuje stovky volně žijících živočichů. Tyto bohaté a rozmanité stanoviště se pohybují od sub arktické divočiny horského národního parku Cairngorms, s jeho četnými arktickými reliéfy a vzácnými alpskými rostlinami přes vzácné rašeliniště Caithness až po jedinečné nízko položené, květinově bohaté pozemky na pobřeží Hebrid. Jedná se o jeden z nejvíce rozmanitých a unikátních biotopů v Evropě.

Prozkoumejte Loch Lomond a Trossachs (národní park). Je určený jak pro pěší turisty, tak pro volně žijící živočichy. Užijte si procházku po malebných skotských údolích, kde jsou nedotčené řeky a jezera plné lososů a pstruhů a příroda zde vytváří úžasné scenérie. Udělejte si čas na návštěvu Skotska, které se vám odmění krásou této divoké a nezkrotné země.