Národní park The Lake District (země jezer)

Území ležící napříč regionem Cumbria v severozápadní Anglii, má rozlohu 885 čtverečných mil, a tím dělá národní park Lake District největším národním parkem v Anglii. Na jeho území se nachází 16 horských jezer, 5 nejvyšších hor Anglie, šest národních přírodních rezervací a více než 400 měst a obcí.

Lake District, NP, UK
Lake District, NP, UK

Přírodní krásy nejsou tím jediným, co můžeme v Lake District objevit. Aktivity jsou zaměřené od nejmenších formou zábavných parků až po adrenalinové zážitky pro odvážné. Na jezeře Windermere lze strávit čas koupáním, plachtěním, kanoistikou, jízdou na kajaku a windsurfingem. Je zde množství literárních, uměleckých a památkových akcí, nespočet muzeí a galerií.

The Lake District je také znám svou gastronomickou nabídkou regionálního jídla a pití, ať už máte chuť na osvěžující nápoj v tradiční čajovně, půllitr světlého piva v hospodě u praskajícího ohně nebo krajové jídlo v restauraci oceněnou hvězdičkou Michelin. Každý si najde něco.

Park Lake District je světově známý jako výborná rekreační destinace. Nabízí k výběru více jak 3500 míst k ubytování v hotelích, chatách nebo chalupách zemědělských usedlostí. V parku Lake District se nacházejí také místa pro kempování a karavany.